ADWOKAT OD ROZWODÓW

Rozwód to trudne doświadczenie życiowe dla obojga małżonków, któremu często towarzyszy stres, zwłaszcza gdy w grę wchodzi podział wspólnego majątku i przyznanie praw opieki nad małoletnimi dziećmi. W tak ważnych sprawach życiowych nasze emocje mogą być trudne do opanowania, zwłaszcza gdy dochodzą jeszcze wyrządzone krzywdy (przemoc fizyczna, psychiczna, finansowa). Warto swoje sprawy oddać w ręce profesjonalisty – prawnika od rozwodów, który skutecznie pozwoli zakończyć sprawę o rozwiązanie pożycia małżeńskiego, reprezentując nas przed sądem.

Spis treści:adwokat_od_rozwodów

Powody dla których warto skorzystać z adwokata od rozwodów podczas sprawy rozwodowej:

Szybkość postępowania

Małżonkowie decydując się na rozwód często chcą aby sprawa zakończyła się jak najszybciej. Rozwiązanie małżeństwa pozwoli im zamknąć stary rozdział życia i zacząć nowy. Z pomocą adwokata od rozwodów proces ten może przebiec szybciej, mimo iż nie ma on wpływu na tempo pracy sądu i wyznaczone przez sąd terminy rozpraw.
Adwokat zajmie się przygotowaniem pozwu rozwodowego i dopilnuje, aby znalazły się w nim żądane przez sąd informacje. Wszelkie braki i błędy formalne pozwu rozwodowego skutkują wezwaniem do uzupełnienia, co prowadzi do przedłużenia sprawy o dobrych kilka tygodni.

Obecność strony na sali sądowej

Adwokat od rozwodów będzie naszym pełnomocnikiem procesowym, co oznacza że będzie nas reprezentował w sądzie. Ustanowienie pełnomocnika w sprawie rozwodowej może spowodować, że pojawisz się w sądzie prawdopodobnie tylko jeden raz, w celu osobistego przesłuchania. W pozostałym zakresie pełnomocnik może nam pomóc uczestnicząc w kolejnych rozprawach, w przesłuchaniach świadków, składając wnioski. Dzięki temu, możemy uniknąć wielu stresujących i nieprzyjemnych dla nas sytuacji.

Profesjonalna pomoc prawna

Adwokat od rozwodów to profesjonalista, który posiada wiedzę na temat procesu rozwodowego oraz prawa rodzinnego. Doskonale porusza się w tematach podziału majątku, alimentów, władzy rodzicielskiej i kontaktów z dzieckiem. Rozwód może mieć daleko idące konsekwencje, dlatego warto aby o twoje interesy zatroszczyła się osoba, która na co dzień zajmuje się tego typu sprawami. Ponadto musisz się liczyć z tym, że prawdopodobnie interesy drugiej strony będzie reprezentował doświadczony prawnik lub radca prawny, a niedopatrzenie lub błąd formalny może przesądzić o niekorzystnym wyniku dla Ciebie.

Adwokat od rozwodów wykorzysta dostępne instrumenty procesowe. Dopilnuje, aby wnioski zostały złożone we właściwym czasie i we właściwej formie, pomoże w przygotowaniu pytań dla świadków i ich przesłuchaniu, przygotuje na rozprawę sądową i na przesłuchanie przez adwokata strony przeciwnej, pomoże w wykazaniu rzeczywistej sytuacji finansowej i majątkowej.
Pełnomocnik reprezentujący Cię w sądzie musi znać wszelkie fakty, które mogą mieć wpływ na wynik postępowania, dlatego na każdym etapie ważna jest współpraca.

Mniejsze obciążenie psychiczne

Sprawa rozwodowa może stać się dla Ciebie dość stresująca. Obecność pełnomocnika, który zadba o wszystkie formalności podczas procesu rozwodowego ostudzi emocje. W tej trudnej sytuacji życiowej jakiej jest rozwód pełnomocnik udzieli Ci potrzebnego wsparcia prawnego, zwiększając poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny.

Dane kontaktowe

Informacja:

Kancelaria przyjmuje klientów wyłącznie na umówionych wcześniej telefonicznie spotkaniach.

Sledź nas